-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Hage

Specialja liron me kusht ish-kryetarin e Malishevës

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë njoftuar se është liruar “me kushte të rrepta”, ish-kryetari i Komunës së Malishevës, Isni Kilaj. Lirimi i tij...

Vazhdon procesi gjyqësor në Hagë ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Të hënën në Dhomat e Specializuara do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Seanca pritet të fillojë në...

Igli Hasani viziton Hashim Thaçin në Hagë: E drejta një ditë do triumfojë

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani ka zhvilluar një takim me ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë. Kryediplomati shqiptar u shpreh se e ka informuar...

Gjermania paditet në Hagë pas furnizimit me armë të Izraelit

Seancat paraprake do hapen të hënën në gjykatën e lartë të Kombeve të Bashkuara në një çështje që kërkon t'i jepet fund ndihmës ushtarake gjermane dhe...

Gjykata e Kombeve të Bashkuara merr sot vendimin për Izraelin, akuzë gjenocidi në Gaza

Gjykata e Kombeve të Bashkuara do ta bëjë publik të premten vendimin për rastin kundër Izraelit, lidhur me dyshimet për kryerje të gjenocidit në...

Gjykata e Hagës rifillon të hënën gjykimin ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë do të rifillojë ditën e hënë. Seancat për vitin 2024 fillojnë,...

Ndahet nga jeta avokati i Ramush Haradinajt e Kadri Veselit në Hagë

Avokati amerikan i Kadri Veselit që po gjykohet nga Gjykata Speciale, Andrew Strong, ka ndërruar jetë ditën e sotme. Për këtë ka njoftuar Avni Bytyçi,...

Prokuroria në Hagë: Do të ndjekim të gjithë ata që frikësojnë dëshmitarët

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) në Hagë tha se do të hetojë dhe do të ndjekë penalisht të gjithë ata që frikësojnë apo...

Video/ Gucati homazhe te varrezat e familjes Jashari

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati së bashku me bashkëluftëtarët të tjerë kanë bërë  homazhe te varrezat dëshmorëve të...

Vazhdon paraburgimi për Thaçin dhe Veselin, gjykata: Rrezik për ndërhyrje në procedurë

Gjykata Speciale ka vendosur të vazhdojë masën e mbajtjes në paraburgim për ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe ish-kryetarin i Kuvendit, Kadri Veselin. Vendimi është...

Latest news

/5pyetjet.al