-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Izraeli sulm Iranit, rriten çmimet e naftës dhe arit, bien aksionet

Kryesoret

Çmimet globale të naftës dhe arit janë rritur dhe aksionet kanë rënë pas sulmit të Izraelit kundër Iranit.

Në tregtinë aziatike të premten në mëngjes, nafta e papërpunuar Brent u rrit me më shumë se 3% në rreth 90 dollarë për fuçi, ndërsa ari po tregtohej afër një rekordi të ri mbi 2,400 dollarë për ons.

Indekset standarde të aksioneve në Japoni, Hong Kong dhe Korenë e Jugut gjithashtu ranë pas raportimeve.

Investitorët kanë monitoruar nga afër reagimin e Izraelit ndaj sulmit me dron dhe raketë të Iranit fundjavën e kaluar.

Izraeli sulmoi Iranin në ditëlindjen e liderit suprem, Teherani: Asnjë dëm!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit