-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

sulm

Sulm me thikë, 4 të vrarë

Katër persona, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë, dhe tre të tjerë janë plagosur, pas një sulmi me thikë në Kuins të Nju Jorkut. Policia i...

“Sulmi më i madh ndonjëherë”, Rusia nis dronët drejt…

Rusia e ka sulmuar Ukrainën me një numër rekord dronësh iranianë më 25 nëntor, duke i plagosur disa njerëz dhe duke shkaktuar dëme, thanë...

Sulmi me thikë pranë një shkolle ngjall protesta të dhunshme në Irlandë

Disa protestues u përleshën me policinë, dogjën vetura dhe plaçkitën dyqanet në Dublin, pasi tre fëmijë u plagosën nga një sulm me thikë në...

Mbrojnë mbesën e Biden-it, agjentët sekret hapin zjarr ndaj 3 personave

Agjentët sekret, që mbrojnë mbesën e presidentit, hapin zjarr ndaj tre personave që po përpiqeshin të thyenin makinën e agjencisë Punonjës të Shërbimit Sekret, që...

IS-i merr përgjegjësinë për sulmet vdekjeprurëse në Siri

Grupi militant, Shteti Islamik, ka marrë përgjegjësinë për sulmet që vranë dhjetëra forca pro-qeveritare dhe ushtarë në shkretëtirën siriane gjatë kësaj jave. Këto ishin...

VOA: Sulme me dronë dhe mjete shpërthyese ndaj forcave amerikane në Irak

Forcat amerikane në Irak ishin objektiv i tre sulmeve të enjten, por pa pësuar dëmtime, sipas disa burimeve të sigurisë. Sulmet e sotme kundër...

Çahet postblloku/ Makina tenton t’i përplasë, policët qëllojnë drejt me armë

Një person ka tentuar të godasë me makinë disa zyrtarë policorë të njësisë për reagim të shpejtë në Leposaviç të Kosovës. Ngjarja ka ndodhur pasi...

Netanyahu shmang përgjegjësinë për dështimin për të parandaluar sulmin e Hamasit

Pas sulmit të tmerrshëm, që shënoi ditën më të përgjakshme në historinë 75 vjeçare të shtetit të Izraelit, zoti Netanyahu vazhdimisht ka shmangur përgjegjësinë. Ai...

Sulmi në veri, Gërvalla: Presim që BE të reagojë për Serbinë

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla ka marrë pjesë në konferencën ministrore në Berlin ku moto e saj ishte “Union më i madh,...

Osmani takim me ambasadorin e ri të Shqipërisë: Koordinimi diplomatik në interes edhe të rajonit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim me ambasadorin e ri të Shqipërisë, Petrit Malaj, të cilin e uroi për detyrën. Osmani u...

Latest news

/5pyetjet.al