-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ish-kreu i ARRSH del nga SPAK, ja çfarë deklaroi Dashamir Xhika

Kryesoret

Ish-drejtori i ARRSH, Dashamir Xhika mëngjesin e sotëm është paraqitur në SPAK.

Dashamir Xhika është ish-drejtor i ARRSH dhe kandidat për deputet i LSI në qarkun e Elbasanit në zgjedhjet e 2017.

Pas daljes (Ora 10:29) ai deklaroi se ndodhej aty për një procedurë gjatë kohës që ka qenë tek drejtoria e ARRSH-se.

Xhika është akuzuar gjatë kohës që ka qenë drejtor i ARRSH lidhur me abuzimet më të mëdha në rrugën Tiranë-Elbasan, që ishte kontraktuar për t’u ndërtuar me një vlerë që nisi me 240 milionë euro dhe përfundoi me 400 milionë euro.

Kujtojmë që më 10 shkurt 2023, Damian Gjiknuri ka dëshmuar në SPAK mbi hetimet për aksin Tiranë-Elbasan.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit