-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rama nga Mali i Zi: Qëllimi, Shqipëria në 2030 të ulet në tryezën e BE

Kryesoret

Kryeministri Edi Rama në një komunikim me gazetarët pas Samitit të mbajtur në Malin e Zi, u shpreh optimist për ndryshimet që ka pësuar vendi, ndërsa shtoi se duhet më shumë mbështetje dhe duhet të hapen rrugën në tregun e përbashkët pa qenë nevoja të jemi anëtar ne BE

“Ne kemi qenë në themelin e të gjithë ndryshimit. Qëllimi është që Shqipëria në 2030 të jetë gati për tu ulur në tryezën e BE. Këmbëngulja ime ka qenë që ndërsa bëjmë detyra e shtëpisë që ta meritojmë anëtarësimin duhet të dinë që duhet më shumë mbështetje dhe të hapen rrugën në tregun e përbashkët pa qenë nevoja të jemi anëtar”, tha ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit