-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

‘Përgjaket’ FSHF, tifozët Kuq e Zi protestë: Jo bashkëpunim me vrasësit serbë

Kryesoret

Tifozat Kuq e Zi kanë protestuar ditën e sotme përpara FSHF-së, duke spërkatur ambientet e jashtme të goditën me bojë të kuqe. Një protestë e shoqëruar me vendosjen e fotove që tregojnë masakrat serbe kundër shqiptarëve të Kosovës ndër vite.

Një revoltim që lidhet pikërisht me organizimin e Europianit 2027 për moshat nën 21-vjeç nga Shqipëria dhe Serbia, zgjedhje që ka pasur shumë kundërshtime dhe kritika.

“Kundërshtojmë çdo nismë që mundohet t’i rregullojë imazhin një populli barbar e gjenocidal. Kundërshtojmë çdo bashkëpunim me vrasësit me ata që shkaktuan me qindra masakra ndaj shqiptarëve dhe që deportuan me miliona nga shtëpitë e tyre gjatë gjithë historisë”, shkruajnë TKZ.

Përpjekja e tifozëve është që FSHF të tërhiqet nga vendimi për këtë bashkë-organizim.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit