-sidi education-spot_img
30.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

A ka ndërhyrë Greqia tek dosja Beleri? Dumani: Nuk ka shanse

Kryesoret

I bindemi vetëm Kushtetutës së Shqipërisë. Asnjë shtet i huaj nuk ka shans të ndërhyjë në punën tonë”. Kështu u shpreh kreu i SPAK-ut, Altin Dumani kur u pyet nga deputetët nëse Greqia ka ndërhyrë për cështjen e dosjes së Fredi Belerit.

Opozita ka denoncuar se gjyqtarja Irena Gjoka është ndaluar nga Greqia për të lëvizur në zonën Shengen por sipas saj e ka fshehur. “Nuk kam asnjë njoftim zyrtar për çështjen e gjyqtares Gjoka, verifikimin e figurës e bën Prokuroria e Përgjithshme” tha Dumani.

Në fjalën e tij përpara Komisionit të Ligjeve kërkoi mbrojtjen e familjarëve të tij dhe prokurorëve të SPAK-ut pasi janë të kërcënuar nga krimi.

Janë kërcënuar prokurorët e SPAK-ut, kërcënimi ka ardhur nga krimi i organizuar. Ka një problematikë sa i takon mbrojtjes së familjarëve nga drejtuesit tek prokurorët ka një problematikë. Është një procedurë e gjatë, duhet të kesh prova” tha ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit