-sidi education-spot_img
19.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

SHBA: Palestina duhet të njihet përmes negociatave, jo njohjes së ‘njëanëshme’

Kryesoret

Administrata e Biden mesa duket është kundër vendimit të marrë nga Spanja, Norvegjia dhe Irlanda për të njohur shtetin palestinez.

U përsërit se presidenti amerikan mbështet një rrugë drejt një zgjidhjeje mes 2 shteteve e cila do të vazhdojë përmes negociatave mes dy vendeve.

“Presidenti mbështet një zgjidhje me dy shtete”, tha një zëdhënës i Këshillit të Sigurisë Kombëtare për CNN të mërkurën.

Ai beson se një krijimi i shtetit palestinez duhet të ndodhë përmes negociatave të drejtpërdrejta midis palëve, jo përmes njohjes së njëanshme.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit