-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tërmeti ‘shkund’ Turqinë

Kryesoret

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë i shkallës Rihter ka goditur Turqinë pasditen e kësaj të enjteje.

Mediat turke raportojnë se tërmeti është regjistruar 35 kilometra nga Çorum, ndërsa thellësia e tij ka qenë 5 kilometra.

Sipas mediave, lëkundjet sizmike kanë qenë shumë të forta dhe për pasojë ka patur panik tek qytetarët. Aktualisht nuk raportohet për të lënduar në njerëz, por vetëm dëme materiale.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit