-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Policia e Kosovës nxjerr njoftimin urgjent për qytetarët

Kryesoret

Policia e Kosovës, përmes një njoftimi urgjent iu ka bërë thirrje qytetarëve të saj që ditën e nesërme të shmangin pikat e kalimit kufitar me Serbinë dhe të gjejnë rrugë alternative për të mbërritur në destinacionet e tyre.

Kjo thirrje vjen pasi ditën e nesërme në orën 13:00 në pikën e Jarinjës serbët kanë paralajmëruar mbajtjen e një proteste nën moton “Kosova është Serbi”

Protesta vjen një ditë pasi Asambleja e Përgjithshme në OKB, miratoi rezolutën që njeh gjenocidin e bërë nga ushtria serbe në Srebrenicë gjatë luftës.

Protestuesit kanë paralajmëruar se do shprehin mbështetjen ndaj qeverisë serbe dhe presidentit Aleksandar Vuçiç.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit