-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Greqia i kërkon për vrasje, gjykata shqiptare refuzon ekstradimin

Kryesoret

Gjykata e Korçës ka refuzuar kërkesën për ekstradim të dy Gëzim Latjat dhe Armando Tarushllarit të akuzuar nga drejtësia greke për vrasjen e një tjetër shqiptari 16 vite më parë në Athinë.

Ata u arrestuan dy ditë më parë nga policia shqiptare me kërkesë të palës greke, ndërsa këtë të premte u lanë në burg nga gjykata, e cila ndër të tjera vendosi se hetimi gjykimi i tyre do bëhet në Shqipëri.

Vrasja për të cilën akuzohen ka ndodhur në vitin 2008 gjatë një konflikti për motive të dobëta, ku mbeti i vrarë Arjan Xhambazi dhe u plagos një tjetër.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit