-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Nuk ka liri, Lefter Koka ngelet brenda në qeli

Kryesoret

Gjykata e Lartë ka refuzuar kërkesën e radhës të ish-ministrit të mjedisit, Lefter Koka.

Ai kërkoi heqjen e masës së tretë me burg për inceneratorin e Tiranës. Kolegj Penal i Gjykatës së Lartë nuk pranoi rekursin.

Të njëjtën masë sigurie, Gjykata e Lartë la në fuqi edhe për Taulant Tushën, drejtorin e drejtorisë së punëve publike në Bashkinë e Tiranës dhe Namik Simixhiun, ish anëtarin e komisionit për dhënien e koncesionit.

Alba Thoma, Pëllumba Abeshi, Silena Tola e Sidita Kopliku “arrest në shtëpi”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit