-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Turi i Ramës në Europë/ Kikia: Politike, emigrantëve nuk u është thënë asgjë për votën

Kryesoret

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij të takimeve me shqiptarët në Europë, ku pas Athinës këtë të diel ndodhej në Milano të Italisë.

Gazetari Mentor Kikia, i pyetur për këtë temë në ‘5Pyetje’ u shpreh se i sheh këto vizita më shumë për fushata politike sesa një takim i thjesht me emigrantët.

Ai shtoi se e mira e këtyre takimeve do të ishte që emigrantëve t’i ishte premtuar një e drejtë për votën, gjë që sipas tij Rama e ka devijuar.

“Për çështje dinjiteti ata që janë andej e kanë ngritur vet, kur kanë pasur nevojë ata nuk e kanë ndjerë as se ka pasur shtet as se ka pasur qeveri këtu. Në Greqi sa mërzitej politika i fuste një fshesë e i shkarkonte në Kakavijë.

Unë i shoh me përmbajtje tërësisht politike.

Janë njerëz që jetojnë jashtë, iu mungojnë dhe figurat simbolike.

E mira e këtyre takimeve do të ishte që të kishte të paktën një premtim për votën, Rama e ka devijuar me shumë shkathësi duke folur për njerëz që kanë ikur me gomone kanë vuajtur etj.

Por unë e shoh kryesisht për fushatë politike” u shpreh ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit