-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Cristiano Ronaldo mbreti i rekordeve, shkruan historinë në Arabinë Saudite

Kryesoret

Cristiano Ronaldo edhe pse në moshën 39-vjeçare nuk di të ndalet së thyeri rekorde.

Portugezi mbylli me stil sezonin e tij të parë të plotë në Arabinë Saudite me një dy golësh ndaj Al Ittihad, me Al Nasr që triumfoj 4-2.

Një dopietë e cila ngjit CR7, në majën e golashënuesve në Arabi me 35 gola, duke vendosur një rekord të ri.

Rekordi i mëparshëm mbahej nga ish- sulmuesi i Al Nassr dhe ndërkombëtari maroken Abderrazak Hamdallah , i cili shënoi 34 gola në 2018-19.

Tashmë Ronaldo është lojtari i parë në histori që është shpallur golashënuesi i kampionatit në katër liga të ndryshme, Premier League, La Liga (x3), Serie A dhe në Saudi Pro League.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit