-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Premier League

Cristiano Ronaldo mbreti i rekordeve, shkruan historinë në Arabinë Saudite

Cristiano Ronaldo edhe pse në moshën 39-vjeçare nuk di të ndalet së thyeri rekorde. Portugezi mbylli me stil sezonin e tij të parë të plotë...

Pep Guardiola ka vendosur të largohet nga Manchester City

Pasi fitoi titullin e radhës në Premier League, “Daily Mail” shkruan se trajneri Pep Guardiola nuk do të jetë më trajner i Manchester Cityt...

Në ‘Teatrin e Ëndrrave’ Arsenali mban gjallë shpresën titull

Arsenali triumfojë 0-1 në “Old Trafford” ndaj Manchester United. Suksesi i pestë radhazi për skuadrën e Artetës, që rimerr përsëri kreun e klasifikimit. Në minutën...

Dramë në Premier League! Chelsea triumfon me vuajtje dhe shpreson Europën

Në "City Ground" Nottingham humbi 2-3 me Chelsean në një ndeshje dramatike. Me këtë sukses djemtë e Pochettinos marrin vendin e shtatë me pikë të...

Muriçi dhe Burnley bien nga Premier League

Humbja ndaj Tottenhamit 2:1 sot i ka kushtuar rëndë ekipit të Burnleyt. Skuadra në të cilën bën pjesë edhe portieri kosovar, Aro Muric është përshëndetur...

Premier League/ Fulham sfidon Liverpool-in, Armando Broja sërish në stol

Këtë të diel në orën 17:30 në "Craven Cottage" të Londrës, Fulham luan kundër Liverpool, me Brojan që sërish niset nga stoli. Trajneri Marco Silva...

Liverpool dhe Arsenal ‘pa benzinë’, Manchester City i vetëm në krye të Premier League

Pas hapit fals të Liverpoolit ndaj Crystal Palace, ishte radha e Arsenal që të zhgënjente tifozët. Në ‘Emirates’ Arsenali u mund 0-2 nga Aston Villa dhe...

Nën ‘ethet’ e Championsit, Manchester City dhuron spektakël në Premier League

Me motorët ende të ‘nxehur’ nga Championsi, Manchester City dhuroi një tjetër spektakël këtë të shtunë në Premier League. ‘Qytetarët’ morën një fitore në shifrat...

Newcastle gjunjëzon me ‘poker’ golash Tottenham-in

Shpresat e Tottenham Hotspur për të siguruar kualifikimin në UEFA Champions League pësuan një goditje ditën e sotme pasi u dorëzuan ndaj një disfate...

Chelsea dhe United dhurojnë spektakël, Palmer përmbys ‘Djallin’ brenda 1 minute

Një përballje sa dramatike aq dhe mahnitëse ishte ajo midis Chelseas dhe Manchester United mbrëmjen e 4 marsit. Blutë e Londrës vazhdua ecurinë e tyre...

Latest news

/5pyetjet.al