-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

ANSA: Meloni mund të mos e vizitojë Tiranën

Kryesoret

Është përfolur se Giorgia Meloni do të vijë për vizitë në Tiranë.

Por sipas mediave italiane kjo vizitë nuk mund të prek shtetin shqiptar, programi është ende në përcaktim – dhe që bie pak ditë para zgjedhjeve europiane, për të cilat kryeministri kërkon edhe votën e studentëve.

Arsyeja e kësaj vizite ka të bëjë me dy qendrat e menaxhimit të emigrantëve të cilat nuk janë ende funksionale, por që qeveria dëshiron t’i aktivizojë sa më shpejtë të jetë e mundur.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit