-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Aksion në veri të Kosovës, gjenden 20 uniforma të policisë së Serbisë

Kryesoret

Policia e Kosovës gjatë të premtes pasdite ka zhvilluar një aksion policor në Leposaviç.

Gjatë operacionit, njësitë policore në një shtëpi kanë gjetur uniforma të ndryshme, përfshirë ato të policisë serbe dhe ushtarake.

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Veton Elshani tha se janë gjetur rreth 20 uniforma të policisë së Serbisë dhe dy këmisha të Policisë së Kosovës.

Ai ka thënë se gjatë këtij aksioni nuk ka pasur të arrestuar.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit