-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Lirohet protestuesi që hodhi molotov para bashkisë

Kryesoret

Në protestën para bashkisë së Tiranës pasi hodhi molotov më 29 maj u arrestua 49-vjeçari Sokol Bushkolaj.

Gjykata ndaj tij ka caktuar masën e sigurisë “arrest në shtëpi”.

Ndërkohë ai akuzohet edhe për “Prishja e qetësisë publike”, “Shkelja e rregullave mbi lëndët plasëse dhe djegëse”, “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, “Goditjet për shkak të detyrës” dhe “Vrasja me dashje” mbetur në tentativë.

Ndërkohë për protestën u procedua në gjendje të lirë edhe një 22 vjeçar.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit