-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Dimal, arrestohet 51-vjeçari për armëmbajtje pa leje

Kryesoret

Ditën e sotme u arrestua 51-vjeçari me iniciale L.B., banues në fshatin Drenovicë, Dimal për armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën 1 armë zjarri automatik, 2 krehra dhe sasi municioni ushtarak.

Të gjitha këto u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit