-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Protesta e 10-të/ Goma para bashkisë, Teliti: Të enjten tek Parlamenti

Kryesoret

Një grup qytetarësh, pjesë e opozitës së Sali Berishës dhe Ilir Metës u mblodhën për të protestuar sërish ditën e sotme përpara bashkisë Tiranë duke kërkuar dorëheqjen e Erion Veliajt. Këshilltari demokrat në bashki, Dorian Teliti tha se Veliaj nuk do të shpëtojë.

Diktatura e Kryeministrisë dhe bashkisë do të ulen shumë shpejt në gjunjët e shqiptarëve. Ky kryebashkiaku i betonit, që po merr cdo hapësirë të përbashkët dhe po e kthen në kulla duke na marrë frymën shumë shpejt do të dalë përpara drejtësisë.

Kush mendon se do i shpëtojë drejtësisë së vërtetë bën gabim. Pasnesër do të jemi përpara Kuvendit për të kërkuar dorëheqjen e Veliajt dhe Edi Ramës që është kryearkitekti i kësaj mafie” tha ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit