-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

U sulmua me grusht, gjendja shëndetësore e kryeministres daneze

Kryesoret

Kryeministrja e Danimarkës Mette Frederiksen një ditë më parë u sulmua me grusht nga një person në qendër të Kopenhagës.

Frederiksen ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe i ka anuluar të gjitha angazhimet publike për shkak se nga sulmi ka pësuar ndrydhje të qafës.

39-vjeçari i dyshuar për sulmin ndaj kryeministres daneze i është caktuar masa e paraburgimit për 12 ditë, pra deri më 20 qershor.

Sipas aktakuzës, ai ka goditur me grusht dorën e djathtë të kryeministres.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit