-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Nis punën ‘Reforma në Drejtësi 2’/ PD bojkot, Nikolla: Jam e bindur, do të vijnë

Kryesoret

Sot u konstituua Komisioni Anti-Korrupsion me drejtues Fatmir Xhafajn.

Shpreh keqardhjen që deputetët e opozitës nuk janë të pranishëm, por jam e bindur që do të marrin përgjegjësitë e tyre përpara qytetarëve si anëtarë të këtij komisioni.

Zhvillimi i reformave ka nevojë për impulse të reja dhe jam shpresëplotë se komisioni do të arrijë objektivat” tha Lindita Nikolla.

Në mbledhje ishin të ftuar edhe deputetët e opozitës, por këta të fundit nuk e kanë votuar dhe kanë deklaruar se nuk do të bëhen pjesë e këtij komisioni të Posaçëm.

Emrat e miratuar nga Kuvendi;

Fatmir Xhafaj kryetar      (PS)

Klotida Bushka anëtare  (PS)

Eduard Shalsi  anëtar  (PS)

Etilda Gjonaj anëtare   (PS)

Evis Kushi  anëtare   PS)

Toni Gogu  anëtar (PS)

Jorida Tabaku anëtare (PD)

Dhurata Tyli anëtare (PD)

Sorina Kote anëtare   (PD)

Flutura Açka anëtare (PD)

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit