-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Do sulmonin shqiptarët, policia gjermane arreston 50 tifozë italianë

Kryesoret

Policia gjermane ka ndaluar 50 tifozë italianë në Dortmund para pak se të fillojë ndeshja me Italinë.

Sipas mediave italiane ata kanë pasur me vete thika, fishkzjarrë dhe sende të mprehta dhe po përpiqeshin të sulmonin tifozët shqiptarë.

Personat janë në paraburgim, pasi janë identifikuar pranë një restoranti ku të veshur me kapuç, po tentonin të përlesheshin me tifozët shqiptarë.

Të arrestuarit do të mbahen në paraburgim për 24 orë dhe më pas gjyqësori i Gjermanisë dë të vendosë për ta.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit