-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gjysmëfinalja e dytë, Holanda ‘ndëshkon’ Anglinë pa humbur kohë

Kryesoret

Sot po luhet gjysmëfinalja e dytë mes Anglisë dhe Holandës.
“Tulipanët” zhbllokuan ndeshjen që në minutën e nëntë, falë një finalizimi perfekt të Xavi Simons.

Holanda vjen pas fitores 2-1 kundër Turqisë në çerekfinale, dhe është tërësisht e karikuar për t’u rikthyer në një finale të një kompeticioni madhor për herë të parë pas 14 vitesh.

Tulipanët kanë hedhur në fushën e lojës ekipin më të mirë, sepse e dinë që sonte do të kenë përballë ekipin më të fortë në letër që kanë pasur deri më tani.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit