-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Pësoi djegie në fytyrë dhe trup teksa shërbente në Dropull, flet zjarrëfikësi: Luftuam flakët me orë të tëra

Kryesoret

Pasi fshatrat Lugar dhe Grapsh në Bashkinë e Dropullit u përfshinë nga flakët ku u rrezikuam dhe banesat zjarrëfikësi Romeo Sulejmani pësoi djegie të shkallës së dytë në fytyrë dhe pjesë të tjera të fytit.

Ai u dërgua në spitalin e Gjirokastrës dhe ndodhet nën kujdesin e bluzave të bardha.
Sulejmani ka treguar momentin e tmerrit teksa përballej nga flakët.

“Kemi luftuar me flakët për orë të tëra, në shumë zona zjarret janë fikur. Kemi shkuar në zonat malore sepse kishim makinë vetëm për zonat malore dhe kemi shpëtuar një kishë. Pastaj jemi rikthyer dhe fikëm vatra të tjera zjarri, pastaj zjarri rrezikonte familjet dhe jemi futur për ta shuar”, tha ai.

Drejtori i Përgjithshëm i zjarrfikësve Arben Cara vizitoi punonjësin e zjarrfikëses në spital ku dhe deklaroi e nëse gjendja e tij do të përkeqësohet do dërgohet në spital.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit