-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Pritjes i erdhi fundi, publikohet data kur do të shfaqet në kinema ‘Shrek 5’

Kryesoret

Në një klip të shkurtër në rrjetet sociale, “DreamWorks Animation” njoftoi se është duke u punuar për të sjellë “Shrek 5”, sezon i cili do të rikthejë në ekranin e madh personazhin e dashur, Shrek dhe miqtë e tij. Sipas Variety, filmi vizatimor pritet të dalë në kinema më 1 korrik 2026.

Kasti origjinal i filmit të dashur të animuar, Mike Myers, Eddie Murphy dhe Cameron Diaz kanë konfirmuar se do t’i japin edhe një herë zërat e tyre për një aventurë të re të Shrek-ut, përveç Antonio Banderas.

Regjinë e produksionit të ri e firmosin Brad Ableson dhe Walt Dorn, të cilët e kishin shkruar skenarin në “Shrek 2” dhe “Shrek the Third”, ndërsa kishte marrë përsipër edhe historinë në “Shrek Forever After”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit