-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Dyli

87630 POSTIME
0 KOMENTET

Kim Mehmeti: ‘Shqipëritë’ tona po kalben nga brenda!

Nëpër “Shqipëritë” tona çdonjëri flet me të ngjashmit me vetveten. Kështu opinionistët tanë i vlerësojnë të gjithë të tjerët, përpos vetveten, filozofët debatojnë me...

Kuvendi të martën, sot pritet finalizimi i qeverisë së re në Shkup

E ndërsa bisedimet vazhdojnë, seanca konstituive e përbërjes së re parlamentare në Maqedoni është caktuar për të martën më 28 maj, ku koalicioni “Maqedonia...

Mashtrimi/ Treni vjen me zgjedhjet

Hekurudha Tiranë- Durrës nuk përfundoi as këtë pranverë, duke shkelur një tjetër afat. Linja e trenit elektrik që do të lidhë Tiranën me Durrësin...

Jorida Tabaku: Opozita e ka seriozisht luftën kundër korrupsionit dhe integrimin

Në një periudhë kur Shqipëria po analizon kapitujt mbi demokracinë dhe sundimin e ligjit në raportin e screening, vendi po përballet me një krizë...

Dodiku do ndarjen e Bosnjes, SHBA: Ky do të jetë fundi i Republika Srpskas

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar duke e cilësuar të rrezikshëm dhe të papërgjegjshëm deklaratën e kreut të Republikës Srpskas Milorad Dodikut për...

Bedri Islami: Altin Dumani nuk duhet lënë vetëm

Nuk besoj dhe as nuk më shkon në mend të besoj se, një ditë të bukur, a sido qoftë ajo, shefi i tanishëm i...

Enver Robelli: Një fitore e vogël e viktimave të gjenocidit serbomadh

Çfarë na tregojnë minutat e propagandës serbomadhe në New York dhe një Rezolutë e OKB-së që nderon viktimat e gjenocidit në Srebrenicë? Më shumë...

Balla: Mbi 1600 policë në zonat turistike

Po vjen sezoni turistik. Ministria e Brendshme Taulant Balla deklaroi se vizioni “Shqipëria 2030” ka në themelin e vet pakthyeshmërinë e progresit të arritur,...

Burg për “lubitë” e mikrokredive që “rropën” qytetarët

Ditën e sotme Gjykata e Tiranës la në fuqi masat e sigurisë për tetë personat e arrestuar për skandalin me mikrokreditë. Katër në burg...

Balluku: Do të nisim zgjerimin e aksit Tiranë-Durrës

Zv/ kryeministrja Belinda Balluku deklaroi sot se këtë vit nis puna për zgjerimin e aksit Tiranë-Durrës. Theksoi se në të dyja anët e këtij...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al