-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Albin Kurti

Thirrja e fundit e SHBA-së për Kurtin dhe Vuçiçin

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të mbështesin fuqishëm bisedimet e lehtësuara nga...

Krimet e luftës, Kurti: Njerëzit janë lodhur, nuk besojnë

Është mbajtur takimi i parë zyrtar i Institutit për hulumtimin dhe dokumentimin e krimeve të kryera gjatë luftës në Kosovë. Ky takim si qëllim kryesor...

Vrasja e Liridonës dhe 14-vjeçares në Shkup, Kurti: Butësia e dënimit po shkakton përsëritjen e krimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurt në një konferencën “Të bashkuar kundër dhunës-Mjaft”, ka folur për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt, rrëmbimit dhe më...

Vrasja e Liridonës, Kurti: U vra me paramendim, se ishte grua.

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti përmes një reagimi në rrjetin e tij social facebook ka kërkuar dënim maksimal për vrasësit e Liridona Ademajt. Sipas tij...

I bëri bashkë Pavarësia, Rama dhe Kurti shtrëngojnë duart në Vlorë

Kryeministrat Edi Rama dhe Albin Kurti kanë shtrënguar duart në Vlorë, ku të dy ndodhen në qytetin ku 111 vite më parë u ngrit...

Kurti: BE të publikojë draft-statutin e Asociacionit, pastaj hapet rruga

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se nuk është ai i cili duhet ta publikojë draft-statutin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Këtë,...

Dy muaj nga sulmi terrorist në Basnjkë, Kurti: T’i vendosen sanksione Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se kanë kaluar dy muaj nga sulmi i Serbisë në Banjskë të Zveçanit, kohë më se e...

Kurti: Ushtrinë e kemi më të fortë se kurrë, çizme në tokë, sy në qiell

Ushtria dhe buxheti i dedikuar për modernizimin e FSK-së kanë qenë në fokusin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e fundit të...

“Shqetësime për stabilitet në Kosovë”, Reuters: NATO po kërkon shtim të përhershëm të trupave

Agjencia ndërkombëtare e lajmeve, Reuters ka shkruar për deklaratën e kreut të NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili tha dje në Prishtinë se Aleanca po...

Stoltenberg viziton rajonin mes paralajmërimeve se Rusia synon të nxisë konflikt

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, më 20 nëntor qëndron në Kosovë, në kuadër të një turi në disa shtete të rajonit, ku...

Latest news

/5pyetjet.al