-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

analizë

“The Times”: Kim Jong-un paralajmëron se do të rrisë arsenalin bërthamor të vendit të tij!

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un ka paralajmëruar se do të rrisë arsenalin bërthamor të vendit të tij. Kim njoftoi planet për të...

Çfarë simbolizon 9 maji për Putin, a do të përfundojë lufta?

Rusia mund të ketë pushtuar Ukrainën më 24 shkurt, por  presidenti Vladimir Putin  ka këmbëngulur që trupat e tij po kryejnë një “operacion special...

Shqipëria sot do të ishte anëtare e BE-së…

Nga Lufti Dervishi Sot Shqipëria është pas Serbisë dhe Malit të Zi në rrugën drejt BE-së! Eshtë pas Serbisë që ka nisur 4 luftra...

“Rama në rrugën e duhur për tu bërë Zeusi”, formimi i kultit të individit si në diktaturë

Në fillim të muajit mars, në median online, qarkulloi një deklaratë e Ministres së Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali, ku ajo shprehej...

PD vështirë të ngrihet, duhet të gjej shkakun e krizës

Dorëheqja e Lulzim Bashës nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike, partisë më të madhe në opozitë në Shqipëri, ofron mundësi për bashkimin e...

Analizë për luftë, trupat ruse nuk kanë forcë të marrin operacione të mëdha

Rusia ka bërë vetëm përparim të kufizuar në pushtimin e saj të Ukrainës gjatë ofensivës fillestare, tha Instituti për Studime të Luftës. Kjo organizatë...

Pse Zelensky do të mbahet mend nga e gjithë bota?

Volodymyr Zelensky është i destinuar të mbahet mend. Për guximin e tij, për lidershipin, por edhe për aftësitë e tij oratorike. Fjalimet që presidenti i...

Perëndimi i sulmon “rrënjët”, ja çfarë po ndodh me Putin

Lufta e Rusisë në Ukrainë mund të mos shkojë siç ishte planifikuar, por më e keqja duhet ende të vijë. Dhe ndërsa sanksionet financiare...

Rusia nuk merr “erë” nga Perëndimi, e izoluar si Bashkimi Sovjetik

Nga Mary Dejevsky Rusia është aktualisht po aq e izoluar nga bota sa ishte Bashkimi Sovjetik përpara se Mikail Gorbaçov të hidhte hapat e tij të parë drejt Glasnost–it më shumë se 40 vjet...

Latest news

/5pyetjet.al