-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

analizë

BIRN/ Inceneratori i Tiranës: Si u vunë zyrtarët publikë në shërbim të aferës koncesionare

Në fund të vitit 2014, një specialist i sapodalë në pension i menaxhimit të mbetjeve merr një ofertë për t’u bërë këshilltar i jashtëm...

Sulmi në veri, Analiza e DW: Ballkani Perëndimor dhe rreziqet për paqen

Sulmi i fundit nga një njësi paramilitare serbe në Kosovë ndaj policëve shqiptarë është shembulli i fundit në një zinxhir aktesh të dhunshme në vitet...

Analiza e REL: Dezinformimet për sulmin e armatosur në Kosovë

Që nga lajmet e para për sulmin e armatosur ndaj policisë së Kosovës, më 24 shtator, në rrjetet sociale ka nisur një lloj lufte...

Pse merret në thembrën e të sapolindurit analiza e gjakut?

Një nga testet që shqetëson gjithmonë nënat e reja është analiza e gjakut Guthrie, e cila kryhet në maternitet. Bëhet duke nxjerrë gjak nga...

“Erdogan-Putin thellojnë bashkëpunimin”, VOA: Ankaraja, përplasje me Perëndimin!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin janë zotuar për një bashkëpunim më të thellë ekonomik ndërsa lista e...

BBC: Sa shqetësuese është aleanca Rusi-Kim Jong Un?

Planet e raportuara të liderit të Koresë së Veriut Kim Jong Un për të vizituar Rusinë këtë muaj kanë shkaktuar shqetësim tek SHBA dhe...

Analiza e zgjedhjeve të 14 majit, Berisha: Do krijojmë një front opozitar të gjerë!

Ish-kryeminsitri, Sali Berisha ka mbledhur sot Këshillin Kombëtar ku ka bërë një analizë për zgjedhjet e 24 majit të cilat i cilësoi si një...

Berisha mbledh Kryesinë: Do bëjmë një analizë të thellë të procesit zgjedhor!

Sali Berisha ka mbledhur mesditën e sotme Kryesinë e Rithemelimit, ku tha se do të nisin një analizë të plotë për funksionalitetit të partisë...

Grushtet në Kuvendin e Kosovës, REL: Polarizimi i partive politike rrezikon të përçajë shoqërinë!

“E turpshme”, “katastrofë” dhe “e papranueshme” është ajo që ndodhi, të enjten, në Kuvendin e Kosovës, thonë disa qytetarë të anketuar nga Radio Evropa...

“Duhet analizë e thellë”, Godole: Të mos nxitohemi për kryetarin e ri!

Anëtarja e Kryesisë, Jonila Godole ka folur pas mbledhjes që u zhvillua. Godole tha në një deklaratë për mediat se duhej të kishin nisur...

Latest news

/5pyetjet.al