-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

armëpushim

UNRWA: Luftimet në Gaza vazhdojnë pavarësisht shpalljes së armëpushimit

Sulmet vazhdojnë në Rafah dhe në jug të Gazës, pavarësisht njoftimit të ushtrisë izraelite të dielën për pauza taktike në operacionet për të lejuar...

SHBA, Kievi dhe aleatët, refuzojnë ofertën e Putinit për armëpushim

Shtetet e Bashkuara, Ukraina dhe NATO-ja kanë hedhur poshtë kushtet për një armëpushim në Ukrainë të vendosura të premten nga presidenti rus Vladimir Putin,...

Putin lëshon propozimin e paqes për Ukrainën: Armëpushim dhe negociata. Reagon Kievi

Rusia është gati për një armëpushim dhe fillimin e negociatave, nëse trupat ukrainase tërhiqen plotësisht nga rajonet Donetsk, Lugansk, Zaporizhzhia dhe Kherson dhe Kievi...

Hamasi thirrje SHBA-ve: Ushtroni presion mbi Izraelin për armëpushim të përhershëm

Lëvizja islamike palestineze Hamas i kërkoi qeverisë amerikane në një deklaratë herët sot të ushtrojë “presion” mbi Izraelin për të përfunduar një marrëveshje të...

Këshilli i Sigurimit i OKB-së mbështet planin e armëpushimit mes Izraelit dhe Gazës

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka votuar për të mbështetur një plan armëpushimi të propozuar nga SHBA-ja mes Izraelit dhe Gazës. Propozimi...

SHBA angazhohet për armëpushim në Gaza

Shtetet e Bashkuara po bëjnë thirrje për votimin e një projektrezolute në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, që i kërkon Hamasit të pranojë një...

Reuters: Izraeli pranon planin për armëpushimin në Gaza

Ditën e sotme këshilltari i Kryeministrit Izraelit Benjamin Netanyahu konfirmoi se Izraeli e ka pranuar planin e paraqitur nga presidenti amerikan Joe Biden për...

Putin: Jemi gati për armëpushim gjatë Lojërave Olimpike

Vladimir Putin ka deklaruar se nga Kina Rusia është e gatshme të ndërpresë bombardimet gjatë periudhës së Lojërave Olimpike në Francë. Akuzoi se ishte...

Mesazhi i Papës për Pashkët, thirrje për armëpushim në Gaza

Papa Françesku bëri thirrje për një armëpushim të menjëhershëm në Gazë dhe lirimin e të gjitha pengjeve izraelite gjatë fjalimit të së dielës me...

Shefi i CIA-s në Lindjen e Mesme, armëpushim për Ramazan?

Drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës Amerikane (CIA) Bill Burns ka udhëtuar përsëri në Lindjen e Mesme. Udhëtimi i Burns vjen pasi negociatat për të...

Latest news

/5pyetjet.al