-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Artan Fuga: Ku do të jetë qendra e rëndesës së sovranitetit

Kryesoret

As shumica parlamentare as opozita nuk e kanë kuptuar se vota e emigrantëve kërkon të mendohet thellë juridikisht dhe jo si lojë pushteti.

Mbi të gjitha votimi i emigrantëve, përtej kush fiton kush humbet, një lojë e vockël meskine, do të ketë pasoja tronditëse për politikën në Shqipëri, për fatet politike të kombit dhe për mënyrën si do funksionojë vullneti i elektoratit shqiptar!

Ku do të jetë qendra e rëndesës së sovranitetit të vendit! Na pret ose shkoqja e madhe, ose emancipimi i madh. Por, asnjë nuk po vendos gishtin në kokë!

Një shekull i ri po troket! Këta hyjnë si në dasëm, pa reflektuar thellë, pa studime, pa asnjë lloj intelektualizmi!

Cfarë bëni kështu? E kuptoni apo jo se pas kësaj asgjë, por asgjë, nuk do të jetë më si përpara? Mos e masni me zgjedhjet e radhës, por me krizat që do t’i duhet kombit të kalojë në shekullin që po vjen, ja edhe 70 vite, sa hap e mbyll sytë!

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit