-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Ballkani i hapur

Albin Kurti flet hapur: Nuk kam ndryshuar qëndrim për “Ballkanin e Hapur”!

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka folur lidhur me qëndrimin e tij ndaj nismës ‘Ballkani i Hapur’Kurti ka thënë se nuk mund...

Rama për Ballkanin e Hapur: Duhet ta mbajmë Serbinë në anën tonë

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Britaninë e Madhe zhvilloi edhe një bashkëbisedim të veçantë në auditorin e Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve...

Tritan Shehu: Është “vrarë” demokracia parlamentare

Ky Parlament nuk mund te luaje rol ne procesin e integrimit. Sepse ketu eshte “vrare” parlamentarizmi. Eshte “vrare” demokracia parlametare, eshte shkelur edhe rregullorja...

Kim Mehmeti: Të çmojnë aq sa e çmon shtëpinë dhe vëllazërinë tënde!

Sikur të prodhonte grurë e grosh sa e një e dhjeta e asaj sa prodhon kanabis, Shqipëria do kishte bukë, si dhe për me...

Artan Fuga: Paradokset e “Ballkanit të Hapur”

Koncepti Ballkan i hapur nënkupton, sipas meje, dy horizonte kryesore.E para, hapje e vendeve ballkanike me njeri tjetrin për tregëti, qarkullim njerëzish, kulturash, etj.Këto...

Rama: Nëse “Ballkan” domethënë “mal”, atëherë “Mali i Hapur” nuk është keq

Në përkujtim të 555 vjetorin e vdekjes së Heroit Kombëtar “Gjergj Kastriot Skënderbeu”, ditën e sotme është organizuar një bisedë me të rinj dhe...

Tritan Shehu: Procesi i Berlinit në Tiranë për t’i mbyllur “derën” “Ballkanit të Hapur”

Shume mire Gjermania, faleminderit per sa insiston e kerkon.Samiti i Procesit te Berlinit ne Tirane, ne pranvere!Pikerisht per t’i mbyllur “deren” “Ballkanit te hapur”...

SHBA: Kemi dy kushte për Ballkanin e Hapur, ndryshe tërhiqemi

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar u shpreh se SHBA e mbështet nismën e Ballkanit të Hapur vetëm nëse plotësohen...

Malazezët në protestë: Stop Ballkanit të Hapur

Qytetarët e Malit të Zi vazhdojnë ta kundërshtojnë nismën “Ballkani i Hapur”.Qytetarët malazezë jan ngritur sërish në protesta duke kërkuar t’i jepet fund përpjekjeve për...

Kim Mehmeti: Si të mbrohemi nga urrejtja serbe e ‘Ballkanit të Hapur’?!

Ai që nuk e kupton se çka është duke ndodhur në Veri të Kosovës, në të vërtetë nuk e ka kuptuar se urrejtja ndaj...

Latest news

/5pyetjet.al