-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#baste

EMRAT/ Kthyen lokalin në pikë bastesh, 2 të arrestuar në Fier

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen për lojëra të paligjshme fati. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas...

Përshtatën ambientin për të vendosur baste të paligjshme, në pranga 4 të rinj

Janë arrestuar 4 persona të cilët kishin përshtatur ambientet e disa subjekteve për të vendosur baste sportive të paligjshme nëpërmjet celularëve. Në pranga janë vendosur...

7 të arrestuar për baste të paligjshme

7 persona janë arrestuar sot në Durrës dhe Kavajë për shkak se u kapën në flagrancë  duke vënë baste sportive me celularë. Në pranga janë...

Kush janë tre bosët që policia dështoi t’i kapte në 2022-shin?

Në vitin që lamë pas kryefjalë e kronikës së zezë në Shqipëri kanë qenë tre emra të bujshëm të cilët vijojnë që të jenë...

Baste në telefon! Arrestohen dy pronarë në Tiranë

Dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë në kuadër të operacionit "Game over". Të arrestuarit janë pronarë...

Zhvillonin baste në lokal, policia i vë prangat dy vlonjatëve

Një pronar dhe një administrator lokali në Vlorë kanë rënë në prangat e policisë. Ata kishin përshtatur biznesin për të zhvilluar lojërat e fatit. Policia...

Lidhja dhe prapaskenat/ Kush i do në varr “mbretin” Vis Martinaj dhe “Rrumin”?

Dëshmitë e dy vëllezërve Gentian dhe Indrit Beqiraj çuan dje pas hekurave 14 persona të dyshuar për porositje dhe vrasje, 5 janë ende në...

Si erdhi fundi? Vrasja e “mikut” të Tahirit dhe lidhja me Martinajn

Kjo është historia e një prej personazheve më me influencë në botën e errët në dekadën e fundit. Ervis Martinaj, njihet si prototipi i të...

Spiuni i lagjes “djeg” bastexhinjtë e qenve në Tiranë

Në prag të rihapjes së tyre me ligj, policia thotë se ka goditur 5 raste të ushtrimit të lojërave të fatit duke arrestuar tre...

Rikthimi i basteve, Zëri i Amerikës: Rrezik nga krimi, por përfitimet janë të majme

Në Shqipëri është çelur një debat pas propozimit të federatave sportive për rikthmin e basteve sportive on line. Përfaqësues të tyre argumentuan se nisma...

Latest news

/5pyetjet.al