-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

BORXHI

200 milionë Euro, qeveria rrit me 57% borxhin brenda vitit

Teksa buxheti i shtetit ka pasur një situatë të mirë fiskale këtë vit me rritje të arkëtimeve të cilat sollën nevojën e një buxheti...

I qetë, me syze e kapele! Si u kap në Tiranë vrasësi i dy vëllezërve për borxhin e vjetër?

Arrestohet në Tiranë pas 11 vitesh arrati Eduart Kurti 48-vjeç. Si rezultat i këtij operacioni shënjestra u prangos në zonën e Ish-Fushës së Aviacionit....

Analizë mbi Eurobondin e gjashtë! Çmimi më i shtrenjtë që në 2010

Shqipëria realizoi emetimin e Eurobondit të gjashtë në historinë e saj. Eurobondi 5-vjeçar në shumën 600 milionë euro i emetuar të martën ishte i dyti...

SHBA arrin marrëveshje për borxhin

Republikanët dhe demokratët janë grindur ashpër për muaj të tërë për rritjen e tavanit të borxheve të SHBA-së. Tani duket se po ravijëzohet një...

Biden-McCarthy! S’ka marrëveshje për borxhin në SHBA

Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve Kevin McCarthy nuk arritën marrëveshje të hënën për rritje të tavanit të borxhit prej...

“Më jep borxhin”! Kush është biznesmeni që u mor peng në Tiranë?

Merret peng për disa orë biznesmeni Gjergji Fela. Mbrëmjen e djeshme dy vëllezër e kanë marrë peng duke i bërë pritë në parkingun e...

“Sot ka vetëm interes”/ Borxhi fut në sherr dy shoqet: Çfarë tradhtie të kam bërë unë!?

Shpresa është thirrur nga shoqja e saj, Faria në “Shihemi në Gjyq”.Fillimisht në insertin e saj në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan, Shpresa...

Borxhi çon 34 mijë biznese drejt sekuestros

Numri i bizneseve me detyrimet të pashlyera arriti me 34,745 në fund të janarit 2023 .Nga viti 2022 duke përfshirë edhe janarin e këtij...

Deficit historik, transferimi i fitimeve jashtë vendit shënon rekord

Vlera e fitimeve të transferuara janë vendit nga bizneset e huaja arriti vlera rekord vitin e kaluar. Mbështetur në të dhënat e Bankës së Shqipërisë,...

Rekord, borxhi publik kaloi mbi 80%

Në parashikimet e reja të Kuadrit Makroekonomik 2023-2025, Ministria e Financave raportoi se borxhi publik i vendit vlerësohet të ketë arritur në 80.1% të...

Latest news

/5pyetjet.al