-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

burgu

Beleri: Rama s’ka oreks për negociata, në shtator dal nga burgu

Dje dha dorëheqjen kryetarja e komanduar e bashkisë Himarë, Blerina Bala. Sot kryetari i zgjedhur i bashkisë së Himarës, Fredi Beleri nga burgu deklaron...

Francë/ I zihet pritë furgonit të policisë, dy efektiv të vrarë, i burgosuri arratiset

Të paktën dy roje burgu francez u  qëlluan për vdekje  dhe tre të tjerë u plagosën rëndë të martën pasi njerëz të armatosur rëndë i zunë...

LIVE-Debat për amnistinë/ Manja: Përfituan 8 ‘peshq’ të vegjël të korruptuar

Debat për amnistinë në Parlament. Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja tha gjatë interpelancës me deputetin e PD-së, Enkelejd Alibeaj se nga ligji nuk ka...

Ç’po ndodh në burgun e Fushë-Krujës? Të liruarit nga amnistia mbahen ‘peng’

Edhe pse kanë përfituar nga amnistia, disa prej të dënuarve në burgun e Fushë Krujës nuk i kanë lënë qelitë akoma. Familjarët e tyre janë...

U lirua nga amnistia, prangoset pas 24 orësh Ardian Isufi

Nuk zgjat më shumë se 24 liria e 35 vjeçarit Ardian Isufi, i liruar ditën e djeshme me amnisti nga burgu i Drenovës. 35 vjeçari...

Amnistia penale, 24 gra lënë qelitë: Gjithmonë ka një mundësi të dytë

Duke përfituar nga amnistia penale që u vu në zbatim ditën e sotme, 15 gra të dënuara kanë rifituar lirinë ndërsa 9 të tjera...

Shqiptari arratiset nga burgu në Zvicër

Një shqiptar nga Kosova ka mundur të arratiset nga burgu “Wauwilermoos i Lucernit” në Zvicër. Ai rezultonte i dënuar për kundërvajtje ndërsa sipas policisë arratisja...

Manja rrëzon Bashën: Nuk po lirojmë nga burgu zyrtarët që po heton SPAK-ut

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot se nuk do të shkojë nesër në Kuvend për të votuar amnistinë penale që kërkon 84 vota...

Zbardhet drafti Amnistisë/ Ja kush përfiton dhe cilat janë kriteret

Është zbardhur drafti i Amnistisë Penale që do të kalojë ditën e enjte për votim në Kuvend. Në draft përcaktohen kriteret që do të ndiqen...

Erzen Breçani transportohet nga burgu në spital

Ish-nën drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani, është transportuar nga qelia e tij, ku mbahet në paraburgim, në ambientet e spitalit të burgut. Mësohet...

Latest news

/5pyetjet.al