-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

celibashi

Vota e Diasporës në pritje të një zgjidhjeje ligjore

Përfaqësues të partive politike, shoqërisë civile dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, diskutuan të martën për garantimin e të drejtës së votës për diasporën shqiptare,...

Celibashi tregon çfarë bisedoi me shefen e ODIHR-it

Kryekomisjoneri i KQZ-së Ilirian Celibashi ditën e sotme ka zhvilluar një takim me drejtuesen e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve të OSCE, Audrey Glover. Në...

Problemi me identifikimin, Celibashi: Mori më shumë vëmendje seç duhej

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi në një deklaratë për mediat ka dhënë detaje rreth ecurisë së procesit të numërimit të votave dhe shpalljen e rezultateve në...

Kush mban përgjegjësi për dështimin e elektronikës? Celibashi: Nuk ma bën syri tërr fare

Mbi 500 qendra votimi në nisje të procesit të votimit shfaqën probleme tek pajisja e identifikimit elektronik duke u kthyer tek tradita e vjetër,...

KQZ-LIVE/ Celibashi u jep urdhër militantëve: Largohuni nga qendra e votimit

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi pas denoncimeve të shumta nga opozita u kërkoi të gjithë qytetarëve që kanë votuar, të largohen dhe të mos...

Celibashi jep urdhër të prerë: Hiqni postaret e partive në këto zona

Komsioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirian Celibashi  ka i ka dhënë urdhër  Policinë për mbylljen e menjëhershme të zyrës zgjedhore në bashkinë Tiranë, të subjektit...

KQZ i prerë me institucionet: Fshini postimet me karakter elektoral

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për mes një njoftimi ka kërkuar që menjëherë të fshihen të gjitha postimet apo ripostimet me karakter elektoral nga rrjetet...

Bardhi: Celibashi është “non grata” për PD-në

Pasi Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve vendosi të regjistrojë Partinë Demokratike në zgjedhjet e 14 majit ka reaguar edhe deputeti i PD-së Gazmend Bardhi. Në...

PD nuk u regjistrua në zgjedhje, Sula: Vendimi i Celibashit çon ujë në “mullirin” e PS-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka reaguar pas vendimit të KQZ për mos-regjistrimin e PD në zgjedhjet e 14 majit. Në një postim...

Skadon afati për plotësimin e dokumenteve nga Alibeaj në KQZ, sot caktohen relatorët

Vendimi i Komisionerit të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi për Partinë Demokratike që Lulzim Basha të firmoste si kryetar partie deklaratën solemne të parashikuar në Kodin...

Latest news

/5pyetjet.al