-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Champions League

Ëndrra e Partizanit pritet në mes, Bate Borisov vulos fitoren në Hungari

Partizani i ka dhënë fund ëndrrës për këtë sezon për tu bërë pjesë e Champions League pas humbjes së sotme në Hungari kundër Bate...

Barazim me gola në ndeshjen e parë të Champions League, Partizani – Bate Borisov 1-1

Partizani ka nisur aventurën në Champions League me një barazim 1-1 ndaj Bate Borisov, në ndeshjen e parë të turit të parë të luajtur...

“Negreira” mban pezull Barcelonën, UEFA vendos për pjesëmarrjen në Champions

Barcelona po përballet me një situatë të vështirë për sa i përket çështjes Negreira, aty ku katalanasit akuzohen se kanë paguar arbitrat. Pavarësisht pretendimeve...

Hidhet shorti për Champions! Partizani përballë Bate Borisov

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Champions League. Tre skuadrat kampione të trevave shqiptare, Partizani, Ballkani dhe Struga janë njohur me kundërshtarët që...

Publikohet formacioni më i mirë në Champions League!

Champions League 2022/2023 përfundoi mbrëmë, ku Interi u mund 1-0 nga Manchester City. Një ditë pas ndeshjes, UEFA ka publikuar edhe formacionin më të...

Tifozi i Interit nuk e pranon humbjen, shfryn nervat me televizorin

Finalja e natës së mbrëmshme mes Inter dhe Manchester City nuk ishte e këndueshme për të gjithë tifozët sidomos për bardhezinjtë të cilën u...

Për herë të parë në historinë e klubit, emri i City-t gdhendet në trofeun e Champions

Ka përfunduar edhe ndeshja e finales së madhe të Champions League ku u shpall kampion Manchester City. Me një rezultat minimalist 1-0 mposhtën në Stamboll...

Citizens më afër titullit kampion se kurrë, Rodri thyen mbrojtjen e Interit

Pas 68 minutash lojë më në fund ka ardhur goli i parë i ndeshjes mes të Manchester Cityt dhe Interit të cilët po luftojnë...

Në Stamboll vuloset gjithçka, City dhe Inter gati për sfidën e fundit

Sonte do të luhet finalja e madhe e Champions League ku Manchester City dhe Inter do të përballen për të marrë trofeun e madh...

Sonte finalja e madhe e Champions League

Pritjes i erdhi fundi. Manchester City dhe Interi do të luajnë sonte në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve për sezonin 2022/23. Finalja...

Latest news

/5pyetjet.al