-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Champions League

“Manita” lë me pasoja Milanin, kuqezinjtë dështojnë edhe në Champions League

Liga e Kampioneve nisi sezonin e ri me ndeshjet e raundit të parë. Duke filluar nga ora 18:45. Milani barazoi 0-0 kundër Newcastle në...

Udhëtoi drejt Milanit për të parë ekipin e zemrës, plagoset fansi i Newcastle

Një tifoz i Newcastle ndodhet në spital dhe në gjendje stabile pasi u godit me thikë në Milano mbrëmjen e së hënës. 58-vjeçari Eddie McKay...

Sonte rikthehet magjia e Champions League

Rikthehet Champions League me ndeshjet e para në grupe. Sonte do të zhvillohen disa ndeshje. Kampionët në fuqi të Manchester Cityt do ta nisin mbrojtjen...

Arbitrat shqiptarë gjykojnë për herë të parë në Champions League

Për herë të parë në histori, një katërshe arbitrash shqiptarë do të gjykojnë një ndeshje të fazës së grupeve në kompeticionin më të rëndësishëm...

Hidhet shorti i Europa League! Ka duele të forta

Pas Champions League dje, sot është hedhur shorti i fazës së grupeve të Europa League. Dy janë grupet me të “zjarrta”, A dhe B....

Shorti i Champions-it, njihuni me përplasjet e mëdha në fazën e grupeve

Shorti i fazës së grupeve të Champions League për sezonin 2023-2024 u hodh në “Grimaldi Forum” në Monaco. Ishin 32 skuadra, 26 të kualifikuara direkt...

Arabia po merr yjet, Ceferin: S’i lejoj të luajnë në Champions League

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka dhënë një intervistë për gazetën franceze 'L'Equipe' ku e krahasoi ligën e Arabisë Saudite me Kinën, e cila...

Përcaktohen 32 skuadrat e UEFA Champions League, priten tre biletat e fundit

PSV Eindhoven, Royal Antwerp dhe FC Copenhagen plotësojnë edhe tre vendet e fundit të mbetura në vazot për shortin e UEFA Champions League që...

UEFA Champions League, mësohen tre skuadrat e para që kalojë në fazën e grupeve

Galatasaray i falet sërish Mauro Icardit për të kaluar Molden e Norvegjisë edhe pse në ndeshjen e dytë play off të Champions League fitoi...

Sonte finalja City-Sevilla

Mbrëmjen e sotme në Athinë, do të zhvillohet beteja për Superkupën e Europës, Manchester City kampion në fuqi i Champions League përballë Sevilla-s ekipit...

Latest news

/5pyetjet.al