-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

demokraci

Pelosi: Amerika e gatshme për të ruajtur demokracinë e Tajvanit

"Përcaktimi i Amerikës për të ruajtur demokracinë, këtu në Tajvan dhe në mbarë botën, mbetet i hekurt", tha kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të...

Dashnor Sula: Mirë se erdhët në tokën e kallashnikovëve

Deputeti i PD-së, Dashnor Sula është shprehur në lidhje me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Milot. Ai ka thënë se ngjarje të tilla...

Berisha: Rama përbën rrezik për lirinë dhe demokracinë në Shqipëri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbledhur këtë të martë në një takim kryetarët e degëve të Tiranës. Në fjalën e tij, ai tha se Rama...

Kurti uron SHBA-të për pavarësinë: Mbrojta e demokracisë duhet të jetë shembull

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar qytetarët amerikan për 246 vjetorin e pavarësisë. Kurti në një postim në Facebook e ka lidhur këtë urim...

Mike Pence-Biden: Tërhiqu nga marrëveshjet nukleare për Iranin, puno për demokraci

Ish-zëvendës presidenti i SHBA-ve, Mike Pence gjatë vizitë së tij në kampin e opozitarëve iranian në Manzë është shprehur se Shqipëria ndan të...

Scholz: Putini i trembet shkëndijave të demokracisë në Rusi

Kancelari gjerman Olaf Scholz deklaroi se presidenti rus Vladimir Putin ka frikë nga "shkëndija e demokracisë" që po përhapet në vendin e tij, duke...

Meta nga Forumi Global i Bakut: Kush fle në demokraci, zgjohet në diktaturë

Presidenti Ilir Meta në Forumit IX Global të Bakusë është shprehur se duhet ta bëjmë demokracinë më të përgjegjshme që të rikthejmë besimin tek...

Osmani: Përparimi në lirinë e shtypit, shembulli i demokracisë tonë

Indeksi i Lirisë së Shtypit Botërorë, në të cilën Kosova ka shënuar përparim për 18 vende krahasuar me vitin e kaluar, sipas Presidentes së...

Freedom House: Shqipëria në vendnumëro, korrupsioni i përhapur në qeverisje

Sipas raportit më të fundit të organizatës “Freedom House” për Vendet në Tranzicion, Shqipëria nuk ka pësuar asnjë ndryshim në pikë, krahasuar me një...

Latest news

/5pyetjet.al