-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

demokraci

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, Biden: Trump një rrezik për demokracinë

Presidenti amerikan, Joe Biden pohoi sot gjatë një konference të përbashkët për shtyp me homologun e tij koreano-jugor, Yoon Suk-yeol se paraardhësi i tij,...

Abazoviç në Samitin për Demokraci: Si anëtar i NATO-s, Mali i Zi kontribuon për sigurinë!

“Si anëtar i NATO-s, Mali i Zi vazhdon të kontribuojë në sigurinë kolektive. Në të njëjtën kohë, duke u përballur me sfidat demokratike, ajo...

Samiti për Demokraci, Osmani thirrje vendeve mike: Njihni shtetësinë tonë!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në fjalimin e saj të seancës që po mbahet në kuadër të Samitit për Demokraci, i organizuar nga presidenti...

Lutfi Dervishi: Po sikur të mos jetonim në demokraci?

Sa mirë që jetojmë në demokraci! Kjo fjali mbase nuk ka shumë kuptim për brezin e ri, por imagjino për një moment sikur të...

Skandali i McGonigal, Berisha: Rama tentoi të vras opozitën dhe minoi demokracinë

Kreu i Partisë Demokratik, Sali Berisha për mes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka publikuar një fotomontazh të kryeministrit Edi Rama...

The Economist: Shqipëria me përmirësim në demokracinë në Evropë, vendi i 8 në botë

Shqipëria është vendi i 8 në botë me përmirësimin më të madh të demokracisë përgjatë vitit 2022. Sipas një raporti të "The Economist" Shqipëria renditet...

Berisha: Sot është një ditë e madhe për PD-në dhe demokracinë shqiptare

Ditën e sotme ka nisur votimi i kandidatëve të PD-së në të gjitha bashkitë në vend, të cilët do të marrin pjesë në zgjedhjet...

Shpopullimi/ Kisha Katolike vë në pikëpyetje demokracinë: Kujt do ja lëmë këtë tokë?

Kisha Katolike e Shqipërisë gjatë Konferencës Ipeshkvnore ka shprehur shqetësimin e saj për shpopullimin e vendit. Ata kanë parë me shqetësimin situatën ku ndodhet Shqipëria...

Berisha njoftoi protestë, Meta entuziast: Koha e demokracisë po vjen

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka konfirmuara se është në krah të Sali Berishës pasi ky i fundit njoftoi protestë në 12...

Fatos Lubonja: Rusia, Ukraina, Ballkani si perëndimi po e tradhton demokracinë

Me fillimin e luftës në Ukrainë është folur shumë për oligarkët e Putinit të cilëve në Perëndim iu sekuestruan apo ngrinë prona dhe biznese...

Latest news

/5pyetjet.al