-sidi education-spot_img
19.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

depresion

E rëndë! I riu gjendet i vdekur në shtëpi nga familjarët

Një 26-vjeçar është gjetur pa shenja jete nga familjarët e tij në katin e parë të banesës ku jetonte. Dyshimet e policisë janë se i...

“Xhelozia e tepërt bën të vetën!” Shpat Kasapi rrëfen dhunën ndaj ish-partneres: Kisha mbingarkesë

Këngëtari Shpat Kasapi, ka shokuar me një deklaratë të dhënë së fundmi, ku ka pranuar se ka dhunuar ish-të dashurën e tij. Këngëtari ka treguar...

Kinematografia në zi, humb jetën në moshën 43-vjeçare aktori i njohur

Ylli i “General Hospital”, Billy Miller, ka vdekur në moshën 43-vjeçare, pas një lufte me depresionin. Aktori i telenovelës dhe fituesi tre herë i “Emmy”-t,...

Dëmtimet afatgjata në shëndet post Covid-19, shtohen pacientët me çrregullime në frymëmarrje e depresion

Edhe pse pandemia përfundoi, Covid- 19 “vijon” ende të jetë me ne. Gati 2 vjet pas përfundimit të saj, dëmtimet afatgjatë në shëndet pas...

Tentoi të vidhte bankën në Tiranë, i riu: Isha në gjendje depresive

23-vjeçari Enrik Islamaj ka qenë i vetëm në tentativën për të grabitur bankën e nivelit të dytë në Tiranë. Ai rezulton me precedentë të mëparshëm...

Depresioni pas lindjes, FDA aprovon pilulën e parë kundër kësaj sëmundjeje

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) miratoi ilaçin për trajtimin e depresionit pas lindjes, një sëmundje serioze mendore që mund të ndodhë në...

Një burrë i vdekur në Fier

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot rreth orës 13:30 në qytetin e Fierit ku një 38-vjeçar është vetë hedhur nga pallati e për...

Dhuna, stresi dhe depresioni përkeqësojnë shëndetin mendor të grave në Shqipëri

Shëndeti mendor i grave në Shqipëri dëmtohet kryesisht nga stresi, dhuna seksuale dhe depresioni, thuhet në një studim të ekspertëve të shëndetit publik. Në raportin...

Muzika në zi, humb jetën në moshën 48-vjeçare këngëtarja e njohur

Ka humbur jetën në moshën 48-vjeçare këngëtarja dhe aktorja e lindur në Hong Kong , CoCo Lee , karriera e së cilës për dekada...

FOTO/ Mbyti të ëmën pas një konflikti të momentit, pamje ka vendi i krimit në Përmet

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:00 është regjistruar një ngjarje e rëndë në familjen Muhollari ku djali 24-vjeçar, Albi Muhollari mbyti me plasmas nënën...

Latest news

/5pyetjet.al