-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kinematografia në zi, humb jetën në moshën 43-vjeçare aktori i njohur

Kryesoret

Ylli i “General Hospital”, Billy Miller, ka vdekur në moshën 43-vjeçare, pas një lufte me depresionin.

Aktori i telenovelës dhe fituesi tre herë i “Emmy”-t, i cili luajti gjithashtu në filmin “The Young and the Restless”, vdiq të premten në Austin, Teksas.

Shkaku i vdekjes nuk është zbuluar ende zyrtarisht, megjithëse përfaqësuesit e aktorit pohuan se ai po luftonte me ‘depresionin’ në kohën e vdekjes së tij, sipas TMZ.

Vdekja e aktorit erdhi vetëm dy ditë para ditëlindjes së 44-të. Miller la pas nënën e tij, Patricia, dhe motra Megan.

Vdekja e tij u konfirmua nga “The Belmont”, një restorant dhe bar në Los Angeles, Kaliforni që Miller ishte në bashkëpronësi, sipas Fairman.

Miller i lindur në Oklahoma ka punuar në dhomën e postës në Industry Entertainment përpara se të nënshkruante si model me Wilhelmina.

Ai ishte diplomuar për komunikim në Universitetin e Teksasit përpara se të transferohej në Los Angeles.

Aktori hyri në industrinë e argëtimit pasi mori një rol në telenovelën popullore “All My Children”, duke luajtur personazhin e Richie Novak.

Më pas ai iu bashkua kastit të “The Young and the Restless” në 2008, duke luajtur përsëritjen e katërt të Billy Abbott

Miller u largua nga shfaqja në 2014. Ai mori tre çmime “Emmy” për rolin: dy për aktorin dytësor të shquar në një serial dramë dhe një për aktorin kryesor të shquar në një serial dramë.

Miller iu bashkua kastit të “General Hospital” në vitin 2014. Ai luajti Jason Morgan dhe Drew Cain deri në vitin 2019.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit