-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

egnatia

Partizani: Egnatia e meritoi titullin, arbitri anglez erdhi për pushime

Drejtori i Partizanit, Olsi Rama ka reaguar i zhgënjyer pas humbjes së finales për titullin kampion përballë Egnatias. “Nuk më vjen mirë të humbas, sidomos...

Lot gëzimi! Egnatia ngre në qiell trofeun

Egnatia është shpallur kampione e Shqipërisë, pasi mundi 1-0 Partizanin në finalen e madhe të “Final 4”. Heroi i ndeshjes për ekipin nga Rrogozhina ishte...

Egnatia, kampione e Shqipërisë

Egnatia shkruan historinë duke fituar titullin e parë kampion të Shqipërisë. Skuadra e Edlir Tetovës mposhti me rezultatin 0-1 Partizanin në “Final Four”. Heroi ishte...

Pritjes i vjen fundi, sonte finalja Partizani-Egnatia

Mbrëmjen e sotme do të shpallet ekipi kampion i Shqipërisë për këtë edicion futbollistik. Partizani dhe Egnatia do të përballen mes tyre në finalen e...

Kukësi dhe Egnatia përballen sot në finalen e Kupës së Shqipërisë

Sot dy skuadra do të luftojnë për të fituar trofeun e parë të sezonit, Kupën e Shqipërisë. Kukësi dhe Egnatia do të sfidojnë njëra tjetrën...

Shorti i Superiores, caktohen gjysmëfinalet

Është caktuar shorti për “Final 4” në stadiumin “Air Albania” në sallën e konferencave për shtyp. Skuadrat u ndanë në dy vazo me nga dy skuadra...

Lufta për titullin/ ‘Sy e veshë’ nga ‘Air Albania’, hidhet sot shorti për ‘Final–Four’

Federata Shqiptare e Futbollit do të hedhë shortin për “Final 4” sot orën 12:00 në stadiumin “Air Albania” në sallën e konferencave për shtyp. Në këtë...

Klasikja mbetet ‘thatë’, Egnatia fut 100 mln lekë në xhep

Në Klasiken e futbollit shqiptar midis Tiranës dhe Vllaznisë gjithçka u mbyll me një barazim të bardhë. Kryeqytetasit u munduan më shumë të merrte fitoren,...

Titulli më afër! Egnatia fiton me përmbysje ndaj Laçit

Egnatia mori tre pikët në përballjen me Laçin në Kurbin, duke përmbysur shifrat në 1-2. Vendasit u treguan të rrezikshëm në minutat e para, duke...

Erzeni fitore mbijetese përballë Egnatias kryesuese

Erzeni rrëmbeu një fitore ‘të artë’ përballë Egnatias ditën e sotme. Shijakasit fituan minimalisht 1-0, një supergol nga Zeka i dha tre pikët të tijëve...

Latest news

/5pyetjet.al