22.5 C

Egnatia rikthehet tek fitorja pas 7 javësh, Kukësi ‘zhytet’ në fundin e renditjes

Egnatia i ka dhënë fund ecurisë negative prej 7 javësh pa fitore, duke u kthyer tek triumfi përballë Kukësit.

Ekipi i Tetovës mori një fitore minimale 1-0 përballë verilindorëve me një gol në minutën e 6-të që vulosi sfidën.

Pas një aksioni fantastik, Zejnullai me një goditje shumë të bukur dërgoi topin në rrjetë. Egnatia kishte kontrollin total të lojës, por ishin të pafat si në minutën e 20-të, ku goditja e Spahiut u përplas në traversë. Përtej dëshirës së madhe, Kukësi bëri pak në këtë transfertë për të shmangur këtë humbje.

Fal këtij suksesi, Egnatia qëndron e vetme në krye në kuotën e 54-ët pikëve, ndërsa Kukësi mbetet në vendin e fundit me 25 pikë.