-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

g7

Liderët e G7-s do të bisedojnë për situatën në Ukrainë

Liderët e shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do të mbajnë bisedime përmes video-lidhjes me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky. Bisedimet do të zhvillohen të dielën,...

Ministrat e Jashtëm të G7 dënojnë së bashku mizoritë e Rusisë në Bucha

Ministrat e jashtëm të vendeve të G7 së bashku dënuan me termat më të ashpër mizoritë e kryera nga forcat e armatosura ruse në...

Nga G7 kancelari gjerman: Nuk do e paguajmë gazin me rubla, e refuzojmë

Liderët e G7 u takuan ditën e sotme në Bruksel për të diskutuar për luftën e Rusisë ndaj Ukrainës. Scholz hodhi poshtë kërkesën e...

Pikat e miratuara nga liderët e G7 në Bruksel

Liderët e G7 janë takuar në Bruksel për të diskutuar luftën në Ukrainë. Ata kanë vendosur së bashku 7 pika për të dënuar agresionin rus...

G7 paralajmëron Rusinë: Mos përdorë armë kimike, ndryshe do shtojmë sanksionet

Udhëheqësit e shteteve të G7 paralajmëruan Rusinë që nëse përdorë e armët kimike dhe biologjike dhe të shtohen sanksionet. “Ne paralajmërojmë kundër çdo kërcënimi të...

G7-ta gati sanksionet fatale kundër Putin

Ministrat e Jashtëm të G7-tës thanë të premten se ishin "thellësisht të shqetësuar" me pasojat humanitare nga "sulmet e vazhdueshme të Rusisë" kundër popullsisë...

BE: Sanksionet do t’i dhembin shumë Rusisë

BE në sfondin e përshkallëzimit në konfliktin Rusi-Ukrainë ka vendosur sanksione të reja. Edhe G7 dhe Britania e Madhe reagojnë me sanksione ndaj veprimeve...

BE dhe G7 me bisedime të reja për krizën në Ukrainë

Liderët perëndimorë planifikojnë që gjatë ditëve në vijim të diskutojnë për krizën që është nxitur nga grumbullimi i mijëra trupave ruse në kufijtë dhe...

BE dhe G7 ndryshojnë kurs: Bisedime të reja për krizën në Ukrainë

Liderët perëndimorë planifikojnë që gjatë ditëve në vijim të diskutojnë për krizën që është nxitur nga grumbullimi i mijëra trupave ruse në kufijtë dhe...

Latest news

/5pyetjet.al