-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Uncategorized

Sot takimi Kosovë-Serbi në Bruksel, në nivel të kryenegociatorëve

Sot, më 13 maj në Bruksel do të mbahet takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në nivel të kryenegociatorëve. Ky takim pritet të shërbejë...

Krasniqi: Aplikimi i Kosovës në KE hap i duhur, ne si opozitë do e mbështesim

Kryetari i Partisë Demokratike së Kosovës Memli Krasniqi përmes një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me antarësimin e Kosovës në Këshillin Europian. Ai...

Vasili: Partë e marra si kredi në kuadër të “Barazisë Gjinore”, janë mashtrim

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasli gjatë fjalës së tij në Kuvend deklaroi se partë e marra si kredi në kuadrin e “Barazisë Gjinore”, në...

“Unë jam Zoti”! Italianët: Nga Elsa Lila, te “Titi”, kriminelët shqiptarë “kafshuan” Romën

“Unë jam Zoti! Droga, mbledhja e borxheve, egërsia, arsenali i luftës. Kështu bota e krimit shqiptar hëngri Romën”. Ky është titulli që hapet gazeta...

Kultivonin lëndë narkotike në Kurbin, arrestohen dy persona

Policia e Shtetit ka ushtruar kontrolle masive, për parandalimin e veprimtarisë kriminale të kultivimit të prodhimit dhe shitjes së narkotikëve. Si rezultat janë arrestuar dy...

Scholz takim me Kurtin, njofton vizitë në Kosovë dhe përparim për vizat

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz ka dalë në një konferencë pëmedia me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti pas takimit që e patën në Berlin....

Mitrovicë, i shkon në punë ish gruas e rreh atë dhe kolegun

Një burrë është arrestuar pasi shkoi në vendin e punës së ish-gruas së tij dhe e ka rrahur atë. Përveç saj, ai e ka...

Komisioni i Rithemelimit publikon anëtarët e Këshillit Kombëtar

Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit të Partisë Demokratike, mesditën e 1 majit ka prezantuar 150 anëtarët e Këshillit Kombëtar. Përfaqësuesja e Komisionit, Albana Vokshi, pasi...

OKB: Rusia ka dërguar specialistë bërthamorë në centralin e Ukrainës

Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore (ANEB) tha se është informuar nga Kievi se Rusia ka dërguar specialistë bërthamorë për të ndihmuar në monitorimin e...

Fenomeni Abazoviç

Nga Hamdi Jupe Kuvendi i Malit të Zi i dha më 28 prill votbesimin qeverisë e re të vendit të vogël fqinj, të drejtuar nga...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al