-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ishull

Ishulli Ellis, porta e hershme e emigrantëve drejt SHBA-ve

Emigrimi drejt Amerikës nuk ishte gjithmonë i vështirë apo në krizë. 100 vjet më parë, emigrantët që mbërrinin në Shtetet e Bashkuara thjesht duhet...

Gjenden 15 persona të vdekur në bregdet, dyshimet e para

Roja Bregdetare e Greqisë e ka gjetur një grup prej 14 emigrantëve dhe një burrë të vdekur në bregdetin e një ishulli të vogël...

Xhiro me mushka! Ishulli i qetësisë ku makinat janë të ndaluara

Hidra në shikim të parë nuk ndryshon nga fqinjët e saj. Ashtu si ishujt e tjerë në detin Egje, ka rrugë të bardha dhe...

Ishulli grek “zgjohet” nga lëkundjet e tërmetit, sa ishte magnituda?

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.8 i shkallës Rihter ka tronditur ishullin e Kretës mëngjesin e sotëm. Epiqendra mësohet të ketë qenë 11 kilometra...

VIDEO/ Me pushime në ishullin luksoz, Alesia Bami e “djeg” duke kërcyer mbi karrige

Moderatorja e njohur shqiptare Alesia Bami është duke shijuar pushimet e saj në ishullin luksoz të Mikonosit në Greqi, ku nuk ka ngurruar që...

Shpejtësi skëterrë, aksidentohen shqiptarët në ishullin grek, një i vdekur

Një shqiptar humbi jetën dhe një tjetër mbeti i plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti rrugor që u regjistrua në ishullin grek të...

Niveli i kuq i alarmit në ishullin grek, urdhërohet evakuimi i banorëve

Në ishullin grek në Kios, mbrëmjen e djeshme ka rënë një zjarr në një zonë pyjore jo shumë larg fshatit Katavasis. Flakët janë përhapur...

Zjarri në Rodos të Greqisë dalin jashtë kontrollit, turistët “braktisin” ishullin

Situatë dramatike është ajo që vjen nga zjarri që ka përfshirë së fundmi ishullin grek të Rodosit, ndërsa zjarrfikësit po luftojnë në tre fronte...

Zelensky nxjerr videon nga ishulli i gjarpërinjve: Ne jemi vendi i trimave!

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar një ishull të Detit të Zi, që ushtarët ukrainas e mbrojtën në fillim të pushtimit rus. “Sot jemi në...

E rëndë në Greqi, shkoi për të punuar në ishull, gjendet e pajetë 37-vjeçarja

Një 37-vjeçare nga Moldavia, e cila ishte zhdukur tre ditë më parë në ishullin e Sofnos, Greqi, është gjetur e pajetë në një zonë...

Latest news

/5pyetjet.al