-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

italiane

Tre ekipe italiane në çerekfinalet e Champions League, nuk ndodhte prej 17 vitesh!

Tre ekipe italiane, dy angleze, një spanjolle, një gjermane dhe një portugeze. Këto janë ekipet e kualifikuara për në fazën e çerekfinaleve, por ajo...

Vajzat italiane preferojnë të martohen me shqiptarë

Në 10 martesa në Itali ka të paktën një dhëndër të huaj. Këto janë të thënat e publikuar së fundmi nga Instituti i Statistikave në...

Humbën jetën në aksident, italiania ankohej për shpejtësinë që drejtonte makinën shqiptarja

Mediat italiane kanë publikuar video nga profili i 17-vjeçares Barbara Brotto, e cila ndërroi jetë në një aksident me shqiptaren Eralda Spahillari, ngjarje e...

Manovër e dyfishtë e flotës ruse në detin Jon, avionët e Forcave Ajrore italiane ngrihen në fluturim

Tension shumë i lartë në brigjet e Italisë. Rusia vazhdon të sfidojë Perëndimin me anijet e saj në Mesdhe. Kremlini mban presionin ndaj NATO-s...

Zbardhen përgjimet dhe shënimet e bosit të ‘Cosa Nostra-s’, Matteo Messina Denaro!

Në 4 qershor 2021 Matteo Messina Denaro ishte operuar për kancer të zorrës së trashë në spitalin “Abele Ajello” në Mazara del Vallo. Me...

Rrjedhja e të dhënave sensitive frikëson investitorët/ Italianët po refuzojnë kontratat e reja të shërbimit call center në Shqipëri!

Rrjedhja pak muaj më parë në publik e bazës së të dhënave të pagave dhe targave të automjeteve të gjithë shtetasve në vend po...

U zhvatën 10 milionë euro italianëve, SPAK arreston tre kokat e skemës në Shqipëri

SPAK në bashkëpunim me autoritetet italiane kanë arrestuar tre persona për mashtrim në Shqipëri përmes call center në bursë. Pesë janë në kërkim. Nga...

200 mijë euro flori i rremë! Kapet në Elbasan njeriu i dy mashtruesve italianë

Policia e Elbasanit ka arrestuar bashkëpunëtorin e dy italianëve që mashtruan duke shitur 200 mijë euro flori të rremë në Shqipëri. Dy ditë më...

Jahti italian ngec në Durrës (FOTO)

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka shkuar një thirrje për ndihmë në Portin e Durrësit. Një mjet turistik që po lundronte...

Administratorja italiane e hotelit në Radhimë: Kam paguar taksat për 2022, nuk e di ku të shkoj

Fadromat e IKMT kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në Radhimë të Vlorës në hotelin e familjes Havaraj i cili është parashikuar të shembet. Pronarët e...

Latest news

/5pyetjet.al