-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

italiane

Italianët: Tifozët e Shqipërisë ngrenë “murin e kuq” në Dortmund

Nesër në mbrëmje në orën 21:00 të gjithë tifozët kuq e zi do të jenë në stadiumin e Dortmundit për të ndjekur duelin Itali-Shqipëri Media...

Italianët dhe polakët erdhën edhe në dimër

Italianët dhe polakët kanë vijuar të kenë interes për Shqipërinë edhe gjatë muajve të dimrit. Të dhënat zyrtare të statistikave të turizmit, që ndalen...

Festa në Tiranë u kthye në tragjedi, vajzat: Nëna ka plumbin në gjoks…

Vajzat e 52-vjeçares italiane, Agata Carbonara, që u plagos nga një plumb qorr më 1 janari në bulevardin “Zogu i Parë” në Tiranë, kërkojnë...

FOTO/ Kjo është gruaja italiane që erdhi për festë, por e kapi plumbi qorr në Tiranë

Natën e ndërrimit të viteve në Tiranë u plagos nga një plumb qorr një grua italiane 52-vjeçe, Agata Carbonara. “Sky TG24” shkruan se ajo kërkon...

Zbulohen detajet, ja si u plagos me plumb qorr gruaja italiane, një tjetër i plagosur nga të shtënat

Janë mësuar detajet rreth plagosjes me armë të shetatases italiane e ndodhur gjatë mesnatës pranë Ministrisë së Drejtësisë. Bëhet me dije se 51-vjeçarja italiane ka...

Plumbi qorr plagos turisten italiane në Tiranë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pak pas mesnate në kryeqytet. Mësohet se një shtetase italiane rreth 50 vjeçe ka mbetur e dëmtuar në...

“2 mln euro dëme duke shmangur tatimet”, 12 të arrestuar, prej tyre 9 italianë dhe zyrtarë publikë

Policia e Tiranës ka arrestuar 12 persona të cilët akuzohen se i kanë shkaktuar shtetit shqiptar dëm ekonomike deri në 2 milionë euro duke...

Me pushime në Shqipëri, e reja nga Italia humb kontaktet me familjen

Një e re italiane ka humbur kontaktet me familjen e saj gjatë qëndrimit në Shqipëri. E ëma Arianna Lombardo Moderini Meriggi, njofton se Olga ishte...

EMRI/ U aksidentua në Pogradec, vdes turistja 33-vjeçare italiane, arrestohet shoferi

Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme pranë Pogradecit, ku për pasojë ka ndërruar jetë një turiste italiane e cila u përplas nga...

Aksident në Delvinë, polici përplaset kokë më kokë me turistët italianë

Një aksident është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Kardhiq–Delvinë, në vendin e quajtur Vergo. Mësohet se dy mjete janë përplasur ku në njërin...

Latest news

/5pyetjet.al